Kosova është zemra e shqipërisë

Mirë se vini n'civilizim

Prishtina Plisat

Ngjarjet e ardhshme

Plisat do të jenë të pranishëm në çdo ndeshje të mundshme të Prishtinës.

JUL

18

2020

kf Ballkani - kf Prishtina

SuharekË, Kosovë

17:00

JUL

-

2020

kf Prishtina - kf Flamurtari

Prishtinë, Kosovë

N/A

JUL

-

2020

kf Trepça '89 - kf Prishtina

Mitrovicë, Kosovë

N/A

Prej vitit 22' historia jena na!

Galeria

Kliko më poshtë për të shikuar përzgjedhjen e fotove tona ndër vite…

_DSC4184

Besa-Besë

Në vendin e zakonshëm, në shkallët e Lindjes, qëndron miku më i ngushtë i klubit të futbollit Prishtina. Me këngët dhe brohoritjet në buzë, ai është i gatshëm që ta ndihmojë skuadrën kurdoherë. Prandaj, e quajnë: “Lojtari i 12-të i Prishtinës”.

Kush është ai ? Ai është tifoz i zakonshëm i Prishtinës. Prej 7 – 77 vjeç. Me shumë dashuri në zemër për klubin e kaltër…

Prishtina PLisat

ke pyetje lidhur me plisat?

Prishtina PLisat

Lexoni lajmet e fundit

pl-f5

Në stërvitje për mbështetje të klubit

Meqë hyjmë në javën më kritike të sezonit në superligë, sot pasdite ishim në stërvitjet e klubit…

plis-1

KF Prishtina 1-0 KF Drenica

Ndeshje me andrenalinë të lartë, me shumë emocione, me fund dramatik. Kush t’i ofron gjithë këto?!, veçse Prishtina. Goli i shënuar në minutën…

plfoto1-1

KF Prishtina 3-1 KF Feronikeli

Ashtu si kemi thënë edhe ndodhi, do të mbajmë distancë sociale me ekipet sezonale. Prishtina jonë vazhdon t’i tregojë dhëmbët e saja…

Prishtina PLisat

Na ndiqni ne rrjetet sociale

Shopping Basket