foto plisat87

Përparësitë që sjell kartela e anëtarësisë

Siç e dini, tash e disa javë janë në dispozicion kartelat e anëtarësisë së tifogrupit për vitin 2020/21. Me posedimin e kësaj kartele veçse anëtarësoheni zyrtarisht në tifogrupin më të madh shqiptar, njëkohësisht edhe përkrahni atë.Më poshtë gjeni përpar ...

prishtina

KF Prishtina 1-1 KF Drita

Qe prej sezonës 2013/14 klubi jonë nuk sjell titullin në kryeqytet. Me ndeshjen e sotme u shuan gjasat, shpresat tona për titullin kampion edhe për sezonin aktual. Sidoqoftë asnjëherë nuk u shua vullneti i djemve besnik të qytetit, Plisave.Sot, me të fil ...

pl-f5

Në stërvitje për mbështetje të klubit

Meqë hyjmë në javën më kritike të sezonit në superligë, sot pasdite ishim në stërvitjet e klubit në Bërnicë. Gjithë ekipit i'u theksuam se kemi besim të plotë në ta, dhe se jemi të bindur që bashkarisht do t'i mundim gjithë kundërshtarët tanë, dhe se ajo ...

plis

KF Prishtina 1-0 KF Drenica

Ndeshje me andrenalinë të lartë, me shumë emocione, me fund dramatik. Kush t'i ofron gjithë këto?!, veçse Prishtina. Goli i shënuar në minutën e fundit nga Djemtë e Dallkut e shembi gjithë platon e Pallatit të Rinisë, ku ishim mbledhur ne, bijtë besnik t ...

plfoto1

KF Prishtina 3-1 KF Feronikeli

Ashtu si kemi thënë edhe ndodhi, do të mbajmë distancë sociale me ekipet sezonale. Prishtina jonë vazhdon t'i tregojë dhëmbët e saja ndaj çdo rivali që po përballet. Fatin e zi e kishte klubi nga Drenasi, Feronikeli. Ne si gjithnjë, nga pllatoja e P ...

Polish_20200620_212006853

Prishtina i “ç’rrënjos” hithat

Sërish bindëse, sërish Prishtina. Pa marrë parasysh motin e ligë, djemtë e Dallkut e kishin përkrahjen tonë nga pllatoja prapa Jugut. Përballjën e radhës do ta kemi kundër klubit KF Llapi nga Podujeva. Me po të njejta aspirata, fitore dhe me hapa të sigu ...

foto2

KF Prishtina 8-1 KF Ferizaj.

Paraqitja jonë mbi pllaton e Pallatit të Rinisë vazhdoi edhe sot në kuadër të Superligës së Kosovës. Ku klubi jonë i zemrës e deklasoi ekipin kundërshtar nga Ferizaj.Përkrahja jonë nuk dalloi me atë brenda stadiumit. 90 minuta këngë për Prishtinë.Vazhdoj ...

foto3

“PA TY PRISHTINË, UNË JOM JETIM”

Klubi jonë i zemrës sonte triumfoi ndaj KF Drenicës në ndeshjën e parë gjysmëfinale në Kupë, me rezultat 3:0 dhe me shumë gjasë ndodhemi në finale. Edhe pse nuk ishim prezent në tribuna, ne prapë nuk e lamë vet klubin dhe ishim mbi pllato në përkrahje të ...

foto1

Plisat përherë afër Prishtinës!

Sot, nën organizimin e Komunës së Prishtinës është zbatuar Pakoja Ekonomike Prishtina 1, ku me pjesëmarrjen e FSK-së, grupeve të ndryshme vullnetare, kemi marrë pjesë edhe ne, grupi jonë Plisat, në shpërndarjen e pakove ushqimore për të gjitha familjet m ...

foto1

Aktivitet Vullnetar

Me rastin e ditës botërore të doktorëve sot vendosëm një mesazh inkurajues dhe motivues për të gjithë doktorët që po punojnë pa rreshtur për të mirën tonë. Ky mesazh do të qëndrojë në këtë vend deri në përfundimin e kësaj pandemie. Qëndroni të fortë, ...