Historiku

Mirë se vini n'civilizim!

viber_image_2020-05-02_23-16-35
viber_image_2020-05-02_22-43-51
41478581_10151116683954959_4623329734896386048_n

Besa-Besë

Në vendin e zakonshëm, në shkallët e Lindjes, qëndron miku më i ngushtë i klubit të futbollit Prishtina. Me këngët dhe brohoritjet në buzë, ai është i gatshëm që ta ndihmojë skuadrën kurdoherë. Prandaj, e quajnë: “Lojtari i 12-të i Prishtinës”.

Kush është ai ? Ai është tifoz i zakonshëm i Prishtinës. Prej 7 – 77 vjeç. Me shumë dashuri në zemër për klubin e kaltër…

Pak Histori

1983

Brohoritja e pare ne menyre te organizuar ne shkallet e stadiumit – Ehoo Ehoo’.

1987

Edhe pse KF Prishtina gjithmone ka pasur tifoze te flakte te organizuar. Ne kete vit formohet grupi i pare me emertim zyrtar.

2007

Fryma e re – urbane po pasohet nga shoket e tu Qel.

2017

30 vjetori i grupit tonë qe u festua ne menyre madheshtore ne qytet.

2020

Pas 33 vjet paraqitjeje ne Lindje, shperngulemi ne pjesen jugore te stadiumit, me qellim te mbarevajtjes sa me mire te grupit.

Lidhu me kluubin tend!

Na ndiqni ne rrjetet sociale

Shopping Basket